Zarejestruj się 
Zaloguj się 
 
 
zaloguj
Znajdź łódź dla siebie! »

2013.01.23 - SNOWSAIL KARPACZ 2013

Snowsail 2013

 

Żeglarze i motorowodniacy na narty i deski.

 

Mimo że zimą żeglarze i motorowodniacy cierpliwie czekają do wiosny, żeglarskie życie toczy się nadal. Tym razem nie przy szumie wiatru i łoskocie fal na morzach i jeziorach, ale... w górach.

 

W ostatni weekend lutego po raz kolejny odbędą się Mistrzostwa Polski Żeglarzy i Motorowodniaków w Narciarstwie i Snowboardingu. Na stoku „Biały Jar” w Karpaczu na jednej lub dwóch deskach ścigać się będą miłośnicy żagli i motorówek. Wystartować będzie mógł każdy, kto posiada dowolny patent żeglarski lub motorowodny. W zawodach mogą wziąć też udział Ci, którzy nie posiadają uprawnień, ale lubią żeglować. Wystarczy mieć ze sobą zdjęcie na jachcie żaglowym lub motorowym. Przyda się też umiejętność jazdy na nartach lub snowboardzie, chociaż trasa zawodów pozwala na uczestnictwo zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Intencją organizatorów - szkoły żeglarstwa 4winds z Gdyni - jest nie tylko twarda sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim wspólna zabawa. Śnieżne szaleństwo rozpocznie się już w piątek 22 lutego wspólnym szusowaniem. Zawody odbędą się dzień później. Przewidziano konkurencje w czterech kategoriach wiekowych zarówno na nartach, jak i snowboardzie. Konkurencją dodatkową będą „Zawody kapitanów o złoty dzwon” w obu dyscyplinach. Profesjonalnie przygotowana trasa slalomu i elektroniczny pomiar czasu pozwolą wyłonić najlepszych. Po zawodach wspólna biesiada w restauracji „U Ducha Gór”  i koncert zespołu Mordewind.

Wszystkim tym, którzy na zawody przyjadą pociągiem do Jeleniej Góry, organizatorzy zapewniają transport autokarami i mikrobusami do Karpacza oraz z powrotem. Osoby docierające własnym autem będą miały do dyspozycji parking. Wszyscy uczestnicy zawodów będą też mogli skorzystać z promocyjnych cen noclegów i wyżywienia w Domu Wypoczynkowym „Wodomierzanka”.

Patronat Honorowy nad imprezą objęły Polski Związek Narciarski,  Polski Związek Żeglarski, International Sailing Schools Association, Polski Związek Snowboardu, Prezydent Gdyni oraz Burmistrz Karpacza.

Sponsorzy i partnerzy zawodów, w tym nasza firma oraz Fourth Yachts Viking, Reusch, Odlo, Uvex, Pantaenius oraz Sail-ho, Eljacht, Yacht Klub Stal zadbają, aby zimowa rywalizacja uwieńczona została cennymi nagrodami. Serdecznie zapraszamy.

Zapisy i bliższe informacje na www.snowsail.4winds.pl.

Do zobaczenia w Karpaczu.

powrót
Obsługujemy płatności elektroniczne Dot Pay
SMART
ul. Jana z Kolna 21A
e-mail: biuro@smart.gda.pl / tel.: +48 91 434 08 63 / +48 91 488 33 53
© 2012-2024 SMART  -  polityka prywatności
 projekt i wykonanie: Projektowanie sklepów internetowych Art Delarte